Fun

Sipas Blick: “10 këngët që të gjithë shqiptarët i dinë”

Shqipëria dhe Kosova kanë një gjuhë, mentalitet dhe kanë shumë lidhje njëra me tjetrën. Ja dhjetë këngët më të mira shqiptare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama theu një tabu. Për herë të parë, ish-basketbollisti i Përfaqësueses së Shqipërisë dhe politikani i njohur, foli për një bashkim të mundshëm me Kosovën, shkruan ‘Blick’.

Nuk dihet nëse kjo deklaratë e tij lidhet për të fituar vota për zgjedhjet e ardhshme parlamentare që zhvillohen më 18 qershor, përcjell albinfo.ch.

Megjithatë, një fakt është i pamohueshëm, pasi dy vendet flasin të njëjtën gjuhë, kanë të njëjtin mentalitet dhe festojnë së bashku.

Ja dhjetë këngët më të mira shqiptare:

  1. Himni kombëtar

https://www.youtube.com/watch?v=F6UHPrbUT1A

 

  1. Elvana Gjata, Flori & Mentor Haziri – Xhamadina vija vija

https://www.youtube.com/watch?v=T7YsvWJwf2g

 

  1. Gëzim Nika – Shqiperi o Nana ime

https://www.youtube.com/watch?v=WBVB7SBxVv4

 

  1. Shkurte Fejza – Mora fjalë

https://www.youtube.com/watch?v=CBBOtITApwg

 

  1. Arif Vladi – Hajredin Pasha

https://www.youtube.com/watch?v=8z8pNHvBWI8

 

  1. Elvana Gjata ft. Flori – Kuq e zi je ti

https://www.youtube.com/watch?v=7s8pMXrNDtY

 

  1. Elveda Rumeli – Jarnana

https://www.youtube.com/watch?v=dj2naolMBoQ

 

  1. Bedri Islami – Gocë Pejane

https://www.youtube.com/watch?v=_WnrZPSkwb8

 

  1. Shpat Kasapi – Valle Kosovare

https://www.youtube.com/watch?v=kZfk8FoQv9Y

 

  1. Elita 5 – Çka më ka syri

https://www.youtube.com/watch?v=ZMM6kEho22U

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/sipas-blick-10-kenget-qe-te-gjithe-shqiptaret-i-dine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.