Gjuha

Solemnisht i marrin diplomat nxënësit e shkollave shqipe në Cyrih

Me përfundimin e vitit shkollor 2016/17, në Konsullatën e Kosovës në Cyrih, në një ceremoni festive të organizuar të dielën,  u ndanë diplomat për 29 nxënës të shkollave shqipe të kantonit Cyrih, të cilët kanë përfunduar shkollimin fillor 8 vjeçar.

Lidhja e Arsimtarëve dhe Prindërve Shqiptar Naim Frashëri (LAPSH) ishte organizator i kësaj ceremonie në bashkëpunim me Konsullatën e Kosovës, ku ishte i pranishëm edhe konsulli Kosovar, Islam Spahiu.

Mirënjohje ka marrë nga LAPSH-i edhe Hasan Spahiu, i cili po pensionohet këtë vit, për punën e tij disa vjeçare në shkollën shqipe në Zvicër.

Hasan Spahiu më shumë se 19 vite punon në shkollën shqipe në Zvicër, e cila është organizuar për gati 3 dekada me radhë në kuadër të LAPSH-it.

Mësimdhënësi Spahiu ishte i angazhuar në dy pika shkollore, në Limat dhe Zurlinden të Cyrihut, pastaj ai ka dhënë mësim edhe në Brüttisellen, Bülach , Volketswil dhe Afolten am Albis.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/solemnisht-i-marrin-diplomat-nxenesit-e-shkollave-shqipe-ne-cyrih/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.