Kuzhina shqiptare

Speca të mbushur me maze

Speca të mbushur me maze

 

Përbërësit:

• 500 gram djathë,
• 300 gram maze,
• 2 kg speca për mbushje,
• 4 vezë,
• kopër.

Përgatitja:

I pastrojmë specat nga farat.

Tunden vezët, shtohet djathi i troshitur, maza si dhe kopra e prerë imët.

Me këtë masë mbushen specat, radhiten në tepsi të lyer me yndyrë dhe futen në furrë të nxehtë për t’u pjekur.

Ju bëftë mirë!

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/speca-te-mbushur-me-maze/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.