E martë, 22 Korrik, 2014 - 23:42
Subscribe to Syndicate
download

Në gjumë, "vret" 70 mijë pula!

04.09.2012 - 10:02

I zgjuar nga gjumi pasi që një natë më parë kishte qenë i dehur tapë, Joshua Shelton nuk e kishte idenë se përse ndodhej në atë fermë pulash dhe se çfarë kishte bërë gjatë natës. Policët pastaj u desh t`ia sqarojnë se ai ishte fajtor i drejtpërdrejtë për ngordhjen e 70 mijë pulave të kësaj ferme. Por, si kishte ndodhur kjo?

Pas pijes me shokë, Joshua i lodhur kishte gjetur strehë pushimi në fermën në fjalë. Para se të rehatohej në kashtë për të fjetur, ai kishte ndërprerë rrymën dhe kishte rënë të flinte. Por kjo ishte treguar me pasoja fatale për pulat e fermës. Rryma që kishte shkyqur ai, kishte ndërprerë ujin dhe ushqimin për 70 mijë pulat e fermës dhe kishte shkaktuar kështu ngordhjen e të gjithave.

Përveç nga policia, për shkelje të qetësisë, Joshua është paditur edhe nga pronari i fermës i cili e bën fajtor atë për shkatërrimin e pasurisë së tij. 21 vjeçari ndodhet në burg dhe mund të mbrohet në liri nëse paguan 75 mijë dollarë.

Reklamë

Reklamë

Në bisedimet që u ndërmjetësuan nga BE, dy grupet punuese, ata të Prishtinës dhe të Beogradit, janë pajtuar që deri në fund të shtatorit t’i japin vlerësimet për heqjen e barrikadës
Intervistë
©keystone
Mos shkoni në luftërat pa adresë Profesori i teologjisë, Xhabir Hamiti, iu bën thirrje kosovarëve që mos të shkojnë në luftërat pa adresë. Ai thotë personat që kanë baltosur figurën e Gjegj Kastriotit nuk ia duan të mirën kombit shqiptar dhe se janë të ndikuar nga qarqe të caktuara antikombëtare
© albinfo.ch
Në Bernë u kërkua rigjykim i rastit "Monstra" me monitorim ndërkombëtar Në këtë manifestim me mesazhe në gjuhë shqipe gjermane frënge e angleze, u kërkua rikthimi i rastit „Monstra“ para gjykatave, duke kërkuar që gjykimin ta monitorojnë edhe përfaqësues ndërkombëtarë
Maqedoni
© albinfo.ch
25 mijë udhëtarë brenda 24 orëve kalojnë pikën e Tabanocit Trendi i shtimit të radhëve të gjata nën temperaturat e larta ka nisur prej ditës së shtunë. Tani për tani në këtë periudhë pritjet janë varësisht prej 20 deri në 40 minuta, por në orët e mëngjesit raportohet për pritje më të gjata, deri në 1 orë
© albinfo.ch
A “ka llogari” të shkojmë në shtëpi për pushime? Të gjithë ankohen se rruga për në Kosovë është e vështirë dhe e shtrenjtë. Megjithatë, të gjithë do t`ia mësyjnë kësaj rruge edhe këtë verë. Albinfo.ch është interesuar të dijë më shumë për rrugët që marrin bashkatdhetarët tanë, kur nisen për pushime në atdhe
© albinfo.ch
Bashkatdhetarët ankohen për shtrenjtimin e biletave të fluturimit Gjatë ditës së shtunë albinfo.ch ishte prezent në aeroportin e Prishtinës, ku priti ardhjen e bashkatdhetarëve, e nga ku ua dhuroi edhe nga një ekzemplar të revistës sonë. Bashkatdhetarët me gëzim presin që pushimet e tyre t’ i kalojnë në vendlindje, sepse, siç thonë, “guri i rëndë peshon vetëm në vendin e tij”. Por shqetësimi i tyre vazhdon të mbetet çmimi i shtrenjtë i biletave të fluturimit.

Reklamë

Moti

Bernë

Broken clouds
  • 17 °C
Reported on:
Mar, 22/07/2014 - 22:50

Prishtinë

Clear sky
  • 16 °C
Reported on:
Mar, 22/07/2014 - 23:30

Cyrih

Broken clouds, light rain
  • 18 °C
Reported on:
Mar, 22/07/2014 - 22:50

Shkup

Scattered clouds
  • 16 °C
Reported on:
Mar, 22/07/2014 - 23:30

Newsletter

Reklamë

Kursi i valutave

Amount to convert

Reklamë

Facebook

Copyright © 2010 albinfo.ch. All Rights Reserved.

Përdorimi i shkrimeve, fotografive si dhe materialeve të kësaj platforme mund të bëhet vetëm duke e përmendur burimin albinfo.ch. Cdo shfrytëzim dhe riprodhim i tyre pa lejen e albinfo.ch është i ndaluar dhe përbën shkelje e të drejtave autoriale .
Redaksia e mban të drejtën për mosbotimin dhe moskthminin e dorëshkrimeve, fotografive apo materialeve të tjera të dërguara.

Rreth nesh

Karta


Bashkëpunimi
Shkabaj