E premte, 25 Prill, 2014 - 02:11
Subscribe to Syndicate
download

Hiqet fjala më e gjatë gjermane

05.06.2013 - 08:48
Fjala më e gjatë gjermane, e cila ka 63 shkronja, është hequr nga fjalori

Fjalën 63-shkronjëshe nuk do ta gjeni më edhe zyrtarisht në fjalorin e gjuhës gjermane.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz, nënkuptonte një ligj në shtetin Mecklenburg-Vorpommern që nga viti 1999, që kishte të bëjë me rregullimin e detyrave kontrolluese për etiketimin e mishit të kafshëve.

Një vendim të tillë e ka marrë parlamenti regjional në Schwerin të Gjermanisë.

Reklamë

Reklamë

Deri në Bruksel këmbë, për heqjen e vizave! Grupi “Shtegtarët e lirë” më 30 prill do të niset në këmbë, nga Gjilani për në Bruksel, me moton “5 milionë hapa për 1 hap”. Ata kërkojnë heqjen e vizave për kosovarët
Maqedonia, vetëm 4 mësues shqiptarë për gjithë diasporën! Nga 21 mësimdhënës prej Maqedonisë si kuadro nga Ministria e Arsimit për mësim në diasporë vetëm katër janë shqiptarë

Reklamë

Moti

Bernë

Clear sky
  • 8 °C
Reported on:
Pre, 25/04/2014 - 01:20

Prishtinë

Broken clouds
  • 13 °C
Reported on:
Pre, 25/04/2014 - 01:30

Cyrih

Clear sky
  • 11 °C
Reported on:
Pre, 25/04/2014 - 01:20

Shkup

Broken clouds
  • 14 °C
Reported on:
Pre, 25/04/2014 - 01:30

Newsletter

Reklamë

Kursi i valutave

Amount to convert

Reklamë

Facebook

Copyright © 2010 albinfo.ch. All Rights Reserved.

Përdorimi i shkrimeve, fotografive si dhe materialeve të kësaj platforme mund të bëhet vetëm duke e përmendur burimin albinfo.ch. Cdo shfrytëzim dhe riprodhim i tyre pa lejen e albinfo.ch është i ndaluar dhe përbën shkelje e të drejtave autoriale .
Redaksia e mban të drejtën për mosbotimin dhe moskthminin e dorëshkrimeve, fotografive apo materialeve të tjera të dërguara.

Rreth nesh

Karta


Bashkëpunimi
Shkabaj