Supa

Supë me vezë të ziera

Supë me vezë të zieraPërbërësit:

• Supë mishi e kthjellët ose me fidhe,
• Disa pika uthull,
• Vezë të freskëta.

Përgatitja:

Thyhet veza dhe vendoset në lugë.

Me kujdes, derdhet në supë të valë.

Njëlloj veprohet me të gjitha vezët.

Zihen vezët 3 minuta, pastaj shërbehet supa e nxehtë me nga një vezë të zier për person.

Ju bëftë mirë

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/supe-me-veze-te-ziera/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.

 Të tjera nga Supa