Supa

Supë zogu me karota

Supë zogu me karotaPërbërësit:

•       200 gr mish zogu,
•       1 qepë,
•       100 gr karota,
•       Kripë,
•       Vegetë,
•       1 lugë gjalpë,
•       1 vezë,
•       1 lugë ajkë (sipas dëshirës mund t’i shtohen bizele dhe kokrra misri).

Përgatitja:

Fërgohet qepa e grirë hollë dhe karotat e prera në rrathë.
I shtohet mishi i prerë në kubikë, fërgohet bashkë me qepë, i shtohet 1 lugë miell dhe duke e përzier vazhdimisht, i shtohen 1.5 lit ujë, kripë, vegetë dhe piper.
Pasi të jetë zier mishi, largohet nga zjarri. Supës i shtohet një vezë e tundur me një lugë ajkë. Shërbehet e nxehtë.

Ju bëftë mirë!

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/supe-zogu-me-karota/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.

 Të tjera nga Supa