Sporti

Superliga e Zvicrës, e 13-ta në Evropë

 

Sipas renditjes së UEFA-s në bazë të suksesit të ekipeve, Superliga e Zvicrës renditet në vendin e 13-të, shkruan albinfo.ch.

Ky sukses bazohet në paraqitjet e skuadrave në garat evropiane. Zvicra edhe më herët ishte në këtë pozitë dhe nuk ka ndryshuar në renditje.

Në vendin e parë është liga e Spanjës, e ndjekur nga Gjermania, Anglia dhe Gjermania.

Në vendin e 38-të ndodhet Shqipëria, kurse Maqedonia e 40-ta. Kosova ndodhet në vendin e 53-ta.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/superliga-e-zvicres-e-13-ta-ne-evrope/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.