Sallata

Tarator

Taratori është një prej sallatave e cila përgatitet në trevat shqiptare dhe në rajon. Taratori servohet me shumë gjellëra, kryesisht gjatë stinës së verës.

taratorPërbërësit:

• Kripë,
• 3 – 4 thelba hudër,
• 1 trangull,
• 0.5kg kos.

Përgatitja:

Hudrën e ndrydhim me kripë dhe ia grijmë trangullin.
Pastaj e shtojmë kosin, pak majdanoz dhe arra të grimëcuara sipas dëshirës.

Ju bëftë mirë

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/tarator/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.