Gjellëra

Tavë me patligjana

Tavë me patligjanaPërbërësit:

• 3kg domate,
• 2 qepë,
• 1 kg mish viçi,
• 2 speca,
• 2 patë lgjana të zi,
• 150 gr gjalpë,
• 1-2 lugë kripë,
• Bamje si pas deshirës.

Përgatitja:

Qepën e grijmësojm, e fergojme dhe e hedhim në tavë, pastaj ia shtojmë mishin. specat e grirë, domatet e qëruara dhe të coptuara, patëlgjanat e zi, kripen dhe yndyrën.
Tavën me domate e lëm në furrë për afër 2 orë. Koh pas kohe e përzijmë, dhe kur fillon të reshkëtvet atëher ia shtojmë edhe bamjet.
Tava me domate servohët e nxehtë me sallatë , tarator ose turshi.

Ju bëftë mirë

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/tave-me-patligjana/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.