Sporti

Trajneri zviceran e dëshiron Mehmedin

Sipas ‘kicker.de’, skuadra më e interesuar për Mehmedin është Nice, ku trajner është zvicerani, Lucien Favre

Sulmuesi shqiptar, Admir Mehmedi pritet që të largohet nga Leverkuseni në këtë afat kalimtar, raportojnë mediat ndërkombëtare, përcjell albinfo.ch.

Sipas ‘kicker.de’, skuadra më e interesuar për Mehmedin është Nice, ku trajner është zvicerani, Lucien Favre.

Kjo skuadër arriti sukses të madh sezonin e kaluar, duke u kualifikuar në Ligën e Kampionëve, dhe po kërkon disa futbollistë për t’u përforcuar, e njëri ndër ta është edhe sulmuesi i Përfaqësueses së Zvicrës.

Mehmedi nuk kishte shumë hapësira në sezonin e fundit, kurse pas tij janë vënë Hamburg e Torino.