Integrimi

Tre shqiptarët dënohen me 17 vjet burg në Britani

A. Lami është dënuar me nëntë vjet burg, R. Vasija me dy dhe O. Uku me gjashtë

Tre shqiptarë në Britani të Madhe janë dënuar në total me 17 vjet burg, për shkak se shpërndanin drogë në rrugët e Londrës, madhe të klasit A, shkruajnë mediat britanike.

A. Lami, 23 vjeç, R. Vasija, 20 vjeç dhe O. Uku 22 vjeç, u kapën kur policia britanike kishte bastisur ‘çerdhen’ e tyre në Stratford, në lindje të Londrës. Aty ishin gjetur pako të mëdha kokaine, si edhe shumë para, përcjell albinfo.ch.

Policia britanike kishte hetuar për një kohë këtë treshe, që është kapur më në fund. Operacioni ishte i suksesshëm, derisa i janë gjetur edhe 178 mijë funte në një qese.

A. Lami është dënuar me nëntë vjet burg, R. Vasija me dy dhe O. Uku me gjashtë.