Shkurt.ch

Tre veta: kosovarë e zviceranë, “fluturojnë” me këtë Lamborghini nëpër lagje të banuara

Pas disa denoncimeve nga qytetarët, policia e ka ndaluar rreth orës 15 veturën dhe i ka arrestuar në Rüti, tre persona, nga Zvicra dhe nga Kosova

Kjo makinë luksoze, Lamborghini, që po e shihni në fotografi, është parë pasditen e sotme në disa fshatra të Kantonit të Cyrihut, duke tejkaluar dukshëm shpejtësinë e lejuar, .shkruan 20minuten.ch dhe media tjera zvicerane Fjala është për rrugë lokale, në hapësira të banuara.

Pas disa denoncimeve nga qytetarët, policia e ka ndaluar rreth orës 15 veturën dhe i ka arrestuar në Rüti,  tre persona, nga Zvicra dhe nga Kosova, transmeton albinfo.ch. Vetura me këtë rast është konfiskuar. Ende nuk dihet nëse ajo i takonte njërit nga shoferët e ndaluar ose ishte e marrë me qira

Të arrestuarit janë në mes 19 dhe 40 vjeçarë.

Policia kërkon nga qytetarët që kanë parë dhe eventualisht e kanë filmuar makinën në fjalë të njoftojnë atë lidhur me mënyrën e vozitjes së saj, në veçanti në lidhje me shpejtësinë që ka zhvilluar. Nr i telefonit të policisë: 044 247 2.

Foto: Kapo Zürich

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/tre-veta-kosovare-e-zvicerane-fluturojne-me-kete-lamborghini-neper-lagje-te-banuara/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.