Sporti

Turne për mërgimtarët: “Afrojmë diasporën përmes futbollit”

Organizatorët njoftojnë se në këtë turne po marrin pjesë 10 ekipe të ndara në dy grupe. Turneu i futbollit të vogël do të vazhdojë deri më datën 5 gusht

Banorët e Sharrit kanë vazhduar me mikpritjen e tyre për bashkatdhetarët që këtë kohë i kalojnë pushimet në vendlindje.

Edhe këtë vit sikurse edhe viteve tjera shoqata për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore “THESARI” në Sharr me mbështetje edhe të Ministrisë së Diasporës dhe një grupi të dashamirëve të futbollit nga fshatrat Bresanë, Kuklibeg e Kuk, po vazhdojnë traditën e organizimit të Turneut në futboll të vogël të titulluar: “Afrojmë diasporën përmes futbollit”, transmetonalbinfo.ch.

Turneu po zhvillohet në Stadiumin e Shkollës “28 Nëntori” në fshatin Bresanë.

Organizatorët njoftojnë se në këtë turne po marrin pjesë 10 ekipe të ndara në dy grupe. Turneu i futbollit të vogël do të vazhdojë deri më datën 5 gusht kur është paraparë të zhvillohet ndeshja finale.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/turne-per-mergimtaret-afrojme-diasporen-permes-futbollit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.