Sporti

Turnir madhështor nga Besa e St. Gallenit

Në këtë turne janë të ftuara të gjitha klubet shqiptare që veprojnë në Zvicër. Turneu organizohet me rastin e 25 vjetorit të themelimit të FC Besa nga St. Gallen

Skuadra shqiptare, Besa nga Saint Gallen do të organizojë një turnir madhështor në futboll. Ky turne organizohet me rastin e 25 vjetorit të themelimit të kësaj skuadre, shkruan albinfo.ch.

“Ekipi FC Besa nga St. Gallen këtë vit më 24 qershor, organizon një turnir madhështor futbolli me rastin e 25 vjetorit të krijimit të klubit dhe kemi nderin që të ftojnë të gjitha klubet shqiptare në Zvicër.

Përveç kësaj, njëkohësisht do të zhvillohet edhe kupa Unioni 2017, e cila do të organizohet gjithashtu nga ekipi FC Besa St.Gallen. Në javët e ardhshme do të publikojmë informacione tjera”, thuhet në njoftimin e skuadrës shqiptare në “Facebook”.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/turnir-madheshtor-nga-besa-e-st-gallenit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.

 Info rreth ngjarjes

  • Data e fillimit24 Qershor 2017
  • Ora12:00
  • Data e përfundimit24 Qershor 2017 - 20:00