Jeta në Zvicër

UBS parashikon një rritje ekonomike prej 1.4 për qind

UBS ka bërë publike parashikimet e saj për ekonominë zvicerane. Këtë viti ata parashikojnë rritje ekonomike për 1.4 për qind. Për vitin 2018, ekonomistët në UBS kanë parashikuar një rritje 1.6 për qind.

Një pjesë e madhe e rritjes ekonomike ishte nga eksportet. Produktet zvicerane tani janë në Eurozonë. Ekonomistët presin një rënie të rritjes ekonomike për kësaj zone. Megjithatë, kjo pati ndikim në Zvicër për shkak të frangut që ka filluar të dobësohet kundrejt euros.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/ubs-parashikon-nje-rritje-ekonomike-prej-1-4-per-qind/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.