Fotolajmi

Vendet më të rrezikshme për të punuar në Evropë

Vitin e kaluar 72,000 njerëz janë lënduar në punë, e 144 kanë vdekur.

Disa vende kanë standarde të veçanta për lëndimin e punëtorëve në vendin e punës.
Në vendet me GDP më të ulët raportohet për më shumë aksidente në vendin e punë, përcjell albinfo.ch.

11 vendet, ku shkalla e lëndimeve është më e madhe në Evropë:
Rumania, Letoni, Lituani, Turqia, Franca, Luskemburgu, Portugalia, Bullgaria, Republika Çeke, Kroacia, Austria.

Do të ishte befasi, por Franca është përpara Bullgarisë, Republikës Çeke dhe Polonisë. Ky vend është i rrezikshëm për të punuar dhe në 100.000, 3.5 punëtorë janë lënduar.

http://metro.co.uk/2017/04/15/got-a-death-wish-these-are-the-11-most-dangerous-places-to-work-in-europe-6576845/

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/vendet-me-te-rrezikshme-per-te-punuar-ne-evrope/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.