E-Diaspora

Viza e parë amerikane për një pensionist kosovar

Mehdi Aliu është pensionisti i parë kosovar, i cili është pajisur me vizën turistike të dhënë nga Ambasada e Amerikës në Kosovë

 

Ambasada e Amerikës në Kosovës ka njoftuar se për herë të parë ia ka dhënë vizën turistike një pensionisti kosovar, raporton albinfo.ch.

Sipas ambasadës amerikane, fituesi i kësaj vize Mehdi Ali u njoftua për mënyrën e aplikimit gjatë një intervistë të konsullit për një medium.

Postimi i plotë ambasadës në Facebook:

Miq të Facebook-ut, ju njoftojmë me Mehdi Aliun. Aliu është kosovari i parë mbi moshën 60 vjeçare që aplikon për vizë turistike në ambasadën amerikane në Prishtinë.

Ai kuptoi se mund të aplikojë në Prishtinë duke e shikuar intervistën e fundit të konsullit në RTK i cili njoftoi shërbimin e ri të vizave. Aliu  ishte shumë i gëzuar që do të mund ta shmangte udhëtimin e tij në Shkup!

Aliu është i pensionuar dhe ka plan që më vizën e tij të re ta vizitojë vajzën e tij shtetase të New York-ut.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/viza-e-pare-amerikane-per-nje-pensionist-kosovar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.