• Të gjitha
 • Shëndetësia
 • Kulturë
 • Sociale
 • Sport
 • Humanitare
 • Politikë
 • Shkencë
 • Ekonomi
 • Shoq. prof.
 • Të ndryshme

 Shëndetësia

 Kulturë

 •   

  “Sërish vjen marsi”, na vjen në Zvicër me trilogjinë për Gjergj Kastriotin-Skënderbeun

  Në 550 vjetorin e vdekjes së heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti-Skënderbeut, i shpallur... Më shumë

 •   

  550 vjetët e (pa) vdekësisë së Gjergj Kastriotit-Skënderbeut

  Qindra shqiptarë janë mbledhur mbrëmë në Sirnach për ta përkujtuar, për herë të... Më shumë

 •   

  „Qeleshja e bardhë“ prek zemrat e poetëve zviceranë

  Librin e ka botuar shtëpia botuese „Waldgut“ në Frauenfeld, kurse kritikën letrare i... Më shumë

 •   

  Publiku në Sankt-Gallen u duartroket artistëve të “arratisur” nga Kosova

  Kështu u paraqitën në skenë për dy ditë radhazi grupi i teatrit “Aktrimi”... Më shumë

 Sociale

 Sport

 •   

  Besa mbyll në atmosferë festive turnirin dimëror

  52 skuadra futbollistike kanë marrë pjesë për dy ditë, të shtunën dhe të... Më shumë

 •   

  Dua Lipa shijon sukseset më të mëdha deri tash në Amerikë

  Teksa kënga e Dua Lipës “New Rules” po i afrohet numrit të një... Më shumë

 •   

  Fitore historike e Kosovës

  Kosova ka shënuar fitore ndaj Letonisë 4:3, në miqësoren e zhvilluar në Mitrovicë,... Më shumë

 •   

  Kombëtarja e Kosovës “divorcohet” me Bunjakin

  Federata e Futbollit të Kosovës është përshëndetur me përzgjedhësin Albert Bunjaki përmes një... Më shumë

 Humanitare

 •   

  Femrat shqiptare ndërtojnë 5 shtëpi për 4 muaj përmes aktiviteteve në Facebook

  Plotë 6610 franga dhe 1538 Euro janë mbledhur sot në eventin humanitar të... Më shumë

 •   

  Gratë shqiptare ndërtojnë shtëpi për familje të varfra në Kosovë

  Forumi i Femrave Shqiptare me festë humanitare të dielën në diskotekën Bolero. Femrat... Më shumë

 •   

  “Darka e Diasporës” në Cyrih mbledh rreth 10 mijë franga

  Kjo darkë është organizuar me qëllimin e shpëtimit të jetëve të fëmijëve dhe... Më shumë

 •   

  Mërgimtarët bëjnë me banesë një familje me pesë jetimë në Prizren

  Familja Gjibigjiu është bërë me banesë, ku donatorët janë vendas, si dhe nga... Më shumë

 Politikë

 •   

  Kandidati shqiptar me dy parti politike, kërkon votën për asamblist të Cyrihut

  Vendlindja e tij është Prishtina, atje ka edhe partinë e tij të zemrës-... Më shumë

 •  Florim  Kadriu

  bashkëkryetar i Forumit të Migrantëve të SP-së

  Florim Kadriu, bashkëkryetar i Forumit të Migrantëve të SP-së në Kantonin Aargau

  Në themelimin e forumit "SP MigrantInnen" në Kantonin Aargau kanë marrë pjesë 33... Më shumë

 •   

  Ziadin Sela në Zvicër: “Jam kryetar i toskëve e gegëve”

  Mërgata shqiptare e Maqedonisë në Zvicër, i jep mbështetje të fortë liderit të... Më shumë

 •   

  Ziadin Sela në Zvicër, takim me diasporën strugane

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe kandidati për kryetar të komunës së Strugës... Më shumë

 Shkencë

 Ekonomi

 •   

  Top 10 vendet më të pasura në botë

  Sipas hulumtimeve të «New World Wealth”, bota ka grumbulluar 215 trilionë dollarë në... Më shumë

 •   

  I planifikuar dy miliardë euro, buxheti i Kosovës vështirë i realizueshëm

  Ekspertët e ekonomisë thonë se agjenda politike ka ngufatur edhe objektivat për një... Më shumë

 •  Visar  Rexhepaj

  Afarist

  Shtëpi kosovare për familje zvicerane

  Mërgimtari , Visar Rexhepaj, ndërton shtëpia në Kosovë. Këto janë “shtëpi të... Më shumë

 •  Fatos  Xhafolli

  Pronar i restorantit “Nuovo Mario”

  Shqiptari nga Kosova me njërin nga restorantet më të famshme në Berlin

  Fatos Xhafolli (40-vjeçar) kishte ardhur nga kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, për të filluar... Më shumë

 Shoq. prof.

 Të ndryshme

 •   Avdullah  Krasniqi

  Fermer

  Alpet zvicerane në fshatrat kosovare

  Pas 25 vjet qëndrimi, Avdullah Krasniqi ka lëshuar Zvicrën për të mbjell traditën... Më shumë

 •   

  Gjilani i ngufatur nga plehrat

  Qyteti me numrin më të madh të bashkatdhetarëve që janë kthyer për pushime... Më shumë

 •  Suna Arifi

  Humanitare

  Mërgimtarja nga Zvicra shpërndan dhurata për fëmijët skamnorë në Gjilan

  Suna Arifi, qytetare nga Gjilani, me qëndrim të përkohshëm në Zvicër, ka shprehur... Më shumë

 •  Skender  Ademi

  Shofer autobusi

  Skender Ademi për të dytën herë me radhë, shofer i vitit në regjion

  Fillimisht u kishte bërë thirrje udhëtarëve që të mos e votonin këtë vit,... Më shumë