• Të gjitha
 • Shëndetësia
 • Kulturë
 • Sociale
 • Sport
 • Humanitare
 • Politikë
 • Shkencë
 • Ekonomi
 • Shoq. prof.
 • Të ndryshme

  Të ndryshme

 •  Lushtaku Heidi

  Menekine

  Heidi Lushtaku brenda një viti me tetë kontrata disavjeçare

  Nuk bëhet fjalë për modelen e njohur botërore Heidi Klum, por për modelen... Më shumë

 •  Donika Krasniqi

  Modele

  Donika Krasniqi: Jeta është një dhuratë, të cilën duhet shijuar në çdo sekondë

  Për modelisten Donika Krasniqi albinfo.ch ka shkruar disa herë me radhë. Vajza shqiptare,... Më shumë

 •  Rene Rexhepi

  Kuzhinier

  Rene Rexhepi, „Steve Jobs i kuzhinës botërore”

  Programi i trajnimit në kuzhinën e tij është bërë kolegj elitar. Me dhjetëra... Më shumë

 •  Alberina Shabani

  Nxënëse

  Kosovarja 13-vjeçe, me esenë më të mirë në Austri

  Bëhet fjalë për Alberina Shabanin nga Kosova. 13-vjeçarja ka zënë vendin e parë... Më shumë

 •  Xhabir Hamiti

  Teolog

  Islami nuk lejon ekstremizëm

  Radikalizmi dhe ekstremizmi, të ngjyrosura me fe, janë të dënueshme…devijime dhe shmangie nga... Më shumë

 •  Marjan Marku

  Prift

  Meshtari shqiptar që ngre ura ndërmjet religjioneve

  Don Marjan Marku ka rreth një vit që punon si meshtar në Kishën... Më shumë

 •  Hava Krasniqi

  Animatore

  Animatorja që don t’i mësojë fëmijët shqip

  Hava Krasniqi, animatore shqiptare në Adliswil të Zvicrës po bën përpjekje që fëmijët... Më shumë

 •  Liburn Mehmetaj

  Student

  Fiton çmimin për diplomën më të mirë në Evropë

  Studenti shqiptar në Universitetin e Fribourgut, Liburn Mehmetaj, me ekipin e tij, fitoi... Më shumë

 •  Valdedete Mehanja

  Pilote

  Valdedeta Mehanja, pilote kosovare në SHBA

  Valdeta përshkruan rrugën e saj drejt realizimit të ëndrrës për t’u bërë pilote... Më shumë

 •  Mario Peqini

  Pastiçer

  Shqiptari, pastiçeri më i mirë në Itali

  Mario Peqini, djali 25 vjeç nga Durrësi, i cili prej disa vitesh punon... Më shumë

 •  Qerim Shkreli

  Biznesmen

  Shqiptari që solli në Gjermani 400 mjekë nga Ballkani

  Vetëm në aktivitetin e parë informativ në Tiranë kanë qenë të pranishëm 650... Më shumë

 •  Arton Bytyqi

  Guxim qytetar

  “Medalja e shpëtimit” për Artonin, shpëton nga vdekja një nënë të re

  I riu me rrënjë nga Kosova, Arton Bytyqi nga qyteti Dortmund, është nderuar... Më shumë

 •  Rene Rexhepi

  Kuzhinier

  Rene Rexhepi, edhe një herë kuzhinieri numër një në botë

  Restoranti i tij, “Noma” ka ka udhëhequr listën prej 50 restoranteve më të... Më shumë

 •   Fehmi Fetahi

  Afarist

  Çmimi “Diaspora 2014” për Fehmi dhe Sara Fetahin

  Pas Michelin Calmy Rey, Xherdan Shaqirit dhe Ueli Leuenberger, me këtë çmim nderohen... Më shumë