Sporti

Xhaka fiton me Arsenalin në Community Shield

Xhaka, i cili u paraqit për 90 minuta, asistoi në golin e vetëm të Arsenalit, të cilin e realizoi Sead Kolasinac në minutën e 82-të

Granit Xhaka ka triumfuar me Arsenalin në Community Shield, pas fitores në penalti ndaj Chelseat.

Fituesi i Kupës FA dhe ai i Premier Ligës barazuan 1 me 1 pas kohës së rregullt.

Xhaka, i cili u paraqit për 90 minuta, asistoi në golin e vetëm të Arsenalit, të cilin e realizoi Sead Kolasinac në minutën e 82-të. Për Chelsean shënoi Moses.

Në penalti “Topçinjtë” fituan 4 me 1 për trofeun e radhës.

Mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi nuk u paraqit në ndeshje.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/xhaka-fiton-me-arsenalin-ne-community-shield/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.