Sporti

Xhaka ndër transferimet më të shtrenjta në histori të Arsenali

Portali i madh sportiv, ‘Goal.com’, ka bërë një renditje me dhjetë transferet më të shtrenjta në histori të Arsenalit, ku bëjnë pjesë edhe futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka e Shkodran Mustafi

Sulmuesi francez, Alexandre Lacazette është prezantuar edhe zyrtarisht në Arsenal. Ai kaloi nga Lyoni për 53 milionë euro, duke u bërë transferi më i shtrenjtë në histori të kësaj skuadre.

Portali i madh sportiv, ‘Goal.com’, ka bërë një renditje me dhjetë transferet më të shtrenjta në histori të Arsenalit, ku bëjnë pjesë edhe futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka e Shkodran Mustafi, përcjell albinfo.ch.

Shkodran Mustafi kishte kaluar nga Valencia në Arsenal për 40 milionë euro, kurse Xhaka për 38.7 milionë euro nga Borussia Moenchengladbach. Mustafi ndodhet në vendin e katërt, kurse Xhaka në të pestin.

 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/xhaka-nder-transferimet-me-te-shtrenjta-ne-histori-te-arsenali/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.