Sporti

Xhemaili po shkëlqen në Amerikë

Blerim Xhemaili ka shënuar një gol e ka bërë një asistim për Montreal Impact, që përfundoi 3:3 kundër Orlando City

Mesfushori shqiptar, Blerim Xhemaili si është transferuar në Amerikë, ka dëshmuar për cilësitë e tij, shkruan albinfo.ch.

Ai po shënon gola e po bën asistime në kampionatin amerikan, derisa ishte njëri nga lojtarët kyç në barazimin e skuadrës së tij, Montreal Impact kundër Olrando City, që përfundoi 3:3.

Xhemaili realizoi në minutën e 16-të, me një gjuajtje të fuqishme brenda zonës, kurse asistoi në pjesën e dytë për epërsinë e përkohshme 2:1. Ndeshja përfundoi 3:3.

Xhemaili ka shënuar dy gola e dy asistime në Kampionatin amerikan, prej kur është transferuar nga Bologna.

https://www.youtube.com/watch?v=Yr5RYxsuZ2g

 

 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/xhemaili-po-shkelqen-ne-amerike/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.