Sporti

Xhemaili, tetë gola në kampionatin italian

Blerim Xhemaili këtë sezon në Serie A ka shënuar tetë gola, më shumë se shumë sulmues në njërin nga kampionatet më të forta në Evropë, si dhe ka edhe dy asistime

Blerim Xhemaili është në formë të jashtëzakonshme këtë edicion në Serie A, shkruan albinfo.ch.

Ai në ndeshjen e fundit ndaj Chievos shënoi dy gola në fitoren e thellë prej 4:1. Xhemaili ishte fantastik dhe njëri ndër më meritorët për triumfin e skuadrës së tij.

Xhemaili këtë sezon në Serie A ka shënuar tetë gola, më shumë se shumë sulmues në njërin nga kampionatet më të forta në Evropë, si dhe ka edhe dy asistime.

https://www.dailymotion.com/video/x5f92xb_all-goals-highlights-hd-bologna-4-1-chievo-19-03-2017_sport