Sporti

Xhemaili, tetë gola në kampionatin italian

Blerim Xhemaili këtë sezon në Serie A ka shënuar tetë gola, më shumë se shumë sulmues në njërin nga kampionatet më të forta në Evropë, si dhe ka edhe dy asistime

Blerim Xhemaili është në formë të jashtëzakonshme këtë edicion në Serie A, shkruan albinfo.ch.

Ai në ndeshjen e fundit ndaj Chievos shënoi dy gola në fitoren e thellë prej 4:1. Xhemaili ishte fantastik dhe njëri ndër më meritorët për triumfin e skuadrës së tij.

Xhemaili këtë sezon në Serie A ka shënuar tetë gola, më shumë se shumë sulmues në njërin nga kampionatet më të forta në Evropë, si dhe ka edhe dy asistime.

https://www.dailymotion.com/video/x5f92xb_all-goals-highlights-hd-bologna-4-1-chievo-19-03-2017_sport

 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/xhemaili-tete-gola-ne-kampionatin-italian/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.