Sporti

Xhemaili tregon ambiciet në Amerikë

“Unë dëshiroj të fitojmë Kupën e Amerikës. Për këtë jam këtu. Për këtë kam dashur të vij këtu”, ka thënë mesfushori i Përfaqësueses së Zvicrë

Mesfushori shqiptar, Blerim Xhemaili në faqen zyrtare të Ligës Amerikane ka dhënë një intervistë, duke treguar arsyet pse vendosi të shkojë në Montreal Impact, shkruan albinfo.ch.

 

Xhemaili ka thënë se dëshiron të fitojë Kupën dhe nuk ka ardhur kot për të luajtur në Montreal. “Unë dëshiroj të fitojmë Kupën e Amerikës. Për këtë jam këtu. Për këtë kam dashur të vijë këtu”, ka thënë mesfushori i Përfaqësueses së Zvicrës. “Unë vërtetë dua të fitojë trofe dhe mendoj se kemi cilësi për të arritur këtë qëllim. Kjo është arsyeja pse kam vendosur të vijë këtu”, theksoi Xhemaili, i cili erdhi nga Bologna.

 

Mesfushori shqiptar ka shtuar tutje se vendimi për të luajtur jashtë Atlanikut ishte vendimi më i vështirë që ka marrë deri më tani. Megjithatë ai është ambientuar shumë. Xhemaili flet pesë gjuhë duke përfshirë anglisht dhe frëngjisht.