Fotolajmi

“Yahoo” shkon në histori

Gjiganti i internetit “Yahoo” zyrtarisht do të pushojë së ekzistuari. Emri i ri i kompanisë do të jetë Altaba, ndërsa shefja aktuale, Marissa Mayer, ka dhënë dorëheqjen. Vendimi i Yahoo-së që të mbetet në histori konfirmohet në një raport që kompania ka dërguar për rregullatorët amerikanë, shkruan albinfo.ch.

Yahoo është shitur për 4,8 miliardë dollarë. Kur të përfundojë procesi i blerjes ose kur të jenë dorëzuar e-mailet, faqet e internetit, aplikacionet mobile dhe mjetet reklamuese, kompania do të ketë një emër të ri, Altaba.

Kreu aktual i Yahoo-s, Marissa Mayer, do të jap dorëheqje. Kompania do të udhëhiqet nga një pjesë e vogël e drejtuesve për një kohë të gjatë, bashkë-themeluesi i Yahoo, David Filo dhe katër drejtues të tjerë të cilët aktualisht mbajnë e bordit të drejtorëve

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/yahoo-shkon-ne-histori/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.