Sporti

Ylli i futbollit botëror përfundon në Ligën e tretë zvicerane

Është skuadra Yverdon Sport që kë nënshkruar kontratë 1-vjeçare me yllin francez

Futbollisti francez, Djibril Cisse dikur ishte yll i futbollit evropian e botëror. Sulmues që drithëronte mbrojtësit kundërshtar. Më pas filloi të merret me muzikë, kurse tani ka përfunduar në Ligën e tretë zvicerane, shkruan albinfo.ch.

Është skuadra Yverdon Sport që kë nënshkruar kontratë 1-vjeçare me yllin francez.

Cisse ka luajtur në disa skuadra të njohura evropiane, duke lënë gjurmë, kurse kulmin arriti me Liverpoolin, duke fituar Ligën e Kampionëve, që është gara më prestigjioze për klube.

Cisse ka qenë edhe DJ, kurse nga viti 2015 ishte tërhequr nga futbollit aktiv.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/ylli-i-futbollit-boteror-perfundon-ne-ligen-e-trete-zvicerane/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.