Sporti

Zvicra fton edhe Florent Hadërgjonaj

Florent Hadërgjonaj ka zgjedhur Zvicrën para Shqipërisë e Kosovës. Ai pritet të luajë në miqësoren kundër Bjellorusisë

Përfaqësuesja e Zvicrës do t’i ftojë shtatë futbollistë të rinj për dy ndeshjet e muajit qershor, shkruan ‘Blick’.

Në mesin e tyre është sulmuesi shqiptar, Albian Ajeti, por edhe Florent Hadërgjonaj, përcjell albinfo.ch.

Mbrojtësi i Ingolstadt ka marrë së fundmi një ftesë për miqësoren ndaj Bjellorusisë si dhe atë eliminatore kundër Ishujve Faroe.

Hadërgjonaj ishte i vëzhguar nga Shqipëria, derisa ishte në bisedime edhe me Përfaqësuesen e Kosovës, por ai ka zgjedhur Zvicrën.

Florenti këtë sezon luajti në Bundesliga, por nuk arriti të sigurojë mbijetesën me skuadrën gjermane.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/zvicra-fton-edhe-florent-hadergjonaj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.