Shkurt.ch

Zvicra kaloi një natë shumë të ftohtë

Zvicra ka përjetuar një tjetër natë të ftohtë. Fshati Reconvilier në Jura përfundoi natën me -5.8 gradë, ndërsa Viège (Valais) me -5.3, sipas vëzhgimeve të Metenews. SRF Moti ka matur -12.8 gradë në rrethinën e Arosa-së (Grisons).

Viège nuk e kishte përjetuar një natë të tillë të ftohtë gjatë gjysmës së dytë të prillit që nga 23 prilli i vitit 1997, vështron Meteonews. Në Arosa, SRF Meteo thotë se nuk ka qenë kaq ftohtë në këtë kohë të vitit që nga viti 1959.

Pjesa e sipërme (rrafshina) ka pësuar më pak të ftohtë për shkak të një ere të lehtë, e cila ka penguar akumulimin e ajrit të ftohtë. Vetëm Ticino dhe rajoni i Leman-it nuk kanë njohur zbritje të temperaturave.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/zvicra-kaloi-nje-nate-shume-te-ftohte/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.