Sporti

Zyrtare: Sadiku te Lugano

Sulmuesi kuqezi do të qëndrojë te Lugano i huazuar deri në fund të këtij sezoni

Klubet e Luganos dhe Zurichut e kanë bërë zyrtar tashmë transferimin e sulmuesit të kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, nga kryesuesit e ligës së dytë zvicerane te skuadra e Luganos, që tashmë drejtohet nga Paolo Tramezzani, shkruan albinfo.ch.

Sulmuesi kuqezi do të qëndrojë te Lugano i huazuar deri në fund të këtij sezoni. Ai është një nga transferimet e para të Tramezzanit për të realizuar synimin e mbijetesës në Superligën e Zvicrës. Sadiku ka luajtur edhe më parë me Luganon, para se të transferohej te Zurichu në janarin e viti 2014.

Në fund të këtij sezoni, futbollisti shqiptar do të rikthehet te klubi që zotëron kartonin e tij deri në qershor të 2018-s. Në sezonin e ardhshëm, Zurichu me shumë gjasa do të rikthehet të luajë në Superligën e Zvicrës, pasi kryeson ligën e dytë me 12 pikë diferencë nga ndjekësi më i afërt vetëm pas gjysmës së kampionati.

Armando Sadiku kishte shënuar golin e vetëm për Shqipërinë në Kampionatin Evropian në Francë. Goli ndaj Rumanisë bëri që ai të jetë idhull për tifozët shqiptarë.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/zyrtare-sadiku-te-lugano/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.