Kultura

Zyrtarizohet rekordi Guinnes për mozaikun e Nënës Terezë

Artisti Saimir Strati është shprehur shumë i lumtur që vepra e tij ka hyrë në Librin e Rekordeve Guinnes, por ky nuk është vetëm një sukses i tij, por i të gjithëve

Muzeut të Kosovë i është dorëzuar Certifikata e rekordeve “Guinness”, për Mozaikun e Nënë Terezës (Mozaiku më i madh me kapëse teli), të punuar në këtë muze nga artisti Saimir Stratit, njofton albinfo.ch.

Artisti Strati është shprehur shumë i lumtur që vepra e tij ka hyrë në Librin e Rekordeve Guinnes, por ky nuk është vetëm një sukses i tij, por i të gjithëve.

“Këtë vepër e kam punuar me shpirt për t’i bërë një dhuratë Kosovë për sakrificat deri më tani që ka pasur. Këtu ka njerëz të mrekullueshëm, dhe jam shumë i lumtur që ky rekord tashmë vjen nga Kosova”, është shprehur ai.

Edhe ministri i Kulturës, Kujtim Shala ka folur për rëndësinë e këtij suksesi të punuar nga artisti shqiptar.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/zyrtarizohet-rekordi-guinnes-per-mozaikun-e-nenes-tereze/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.