Lajme

Aeroporti i Gjenevës po përgatitet për një verë të ngarkuar

Që nga heqja e kufizimeve të Covid-it, udhëtimi ajror po rimëkëmbet ndjeshëm dhe linjat ajrore po rindërtojnë oraret e tyre.

Aeroporti pret 43 linja ajrore – të cilat shërbejnë 121 destinacione – kryesisht në Evropë, por edhe 11 rrugë të gjata – në Amerikën e Veriut, Afrikë dhe Lindjen e Mesme.

Aeroporti thotë se pret që trafiku të kthehet në 90% të niveleve para pandemisë gjatë verës, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Drejtuesit thonë se janë gati. Staf shtesë po punësohet dhe në periudha shumë të ngarkuara. Terminali Dy mund të hapet.

Megjithatë, pasagjerëve u kërkohet të sigurohen që të paraqiten në kohën e duhur për të kapur një fluturim gjatë verës.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI