Ajeti i dhuron tri pikë Baselit

Shpëtimtari i Baselit, ishte pikërisht sulmuesi shqiptar, Albian Ajeti, i cili realizoi në minutën e 91-të për 2:1, dhe tri pikët e Baselit, që renditet në vendin e dytë me 13 pikë më pak se lideri Young Boy