Kosova

Detaje të reja nga aksidenti në Austri, flasin nga kompania

Autobusi që është aksidentuar sot, në orët e para të mëngjesit, është nga Gjakova, njofton albinfo.at.

Autobusi me udhëtarë nga Kosova po udhëtonte në Gjermani, e lidhur me rastin janë prononcuar edhe nga kompania “Armend Tours”.

Në një përgjigje nga kjo kompani thuhet se pasagjerët kanë lëndime të lehta dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

“Autobusi është nisur me datën 18.05.2022, nga Kosova në orët e mëngjesit. Në udhëtim kanë qenë tre shoferë. Aksidenti ka ndodhur në Austri/Salzburg. Pasagjerët janë me lëndime të lehta dhe asnjë në rrezik për jetën”, thuhet në prononcimin e tyre.

Sipas informacioneve nga Armendi Tours, aksidenti ka ndodhur rreth orës 03:30 të mëngjesit, ishin turistë nga Shqipëria, ndërkohë që nisja është bërë më 18 maj nga Kosova.

Sipas deklaratës nga kompania, në autobus ishin tre shoferë, po ashtu bën të ditur se në vendin ku ka ndodhur aksidenti Austri/Salzburg ishte duke u rregulluar rruga dhe po funksiononte vetëm një shirit i autostradës. /Albinfo.at

 

Për më shumë:

Tre mërgimtarë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas aksidentit në Austri

 

Ishin duke udhëtuar, 20 mërgimtarë të lënduar në aksidentin në Austri