E-Diaspora

“Dy gisht mjaltë”, nga 2 maji në kinematë e Zvicrës

Pas suksesit që pati në kinematë në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, filmi “Dy gisht mjaltë” vjen edhe në kinematë e Zvicrës 

Nga 2 maji në të gjitha kinematë e Zvicrës do të shfaqet filmi “Dy gisht mjaltë”, me protagonistë nga Shqipëria, këngëtaren Elvana Gjata dhe komedianin e njohur Ermal Mamaqin, shkruan albinfo.ch.

Pos distributorit zviceran të filmit  Spot On Distribution, lajmin e ka bërë të ditur edhe vetë  këngëtarja Elvana Gjata, gjatë një koncerti të organizuar me rastin e festave të Pashkëve në Zvicër, në ‘Rinora 4’ në Rümlang.

Elvana Gjata për herë të parë luan si aktore në një film.

Aktorët e tjerë të njohur që do të jenë pjesë e këtij filmi janë: Koço Devole, Marjana Kondi, Bujar Asqeriu, Natasha Sela, Ervin Doko, Ervin Bejleri, Olta Daku, Eglein Laknori, Blerim Destani e të tjerë.

Filmi do të shfaqet nga 2 maji në të gjitha kinematë zvicerane,

Klikoni linkun për kinemanë përkatëse për të rezervuar biletat tuaja për TË QESHUR PA FUND:
Zürich, RiffRaff: https://bit.ly/2UPLr2v
Luzern, Bourbaki: https://bit.ly/2VGjMp0
Basel, Pathe: https://bit.ly/2UNCre5
Basel, Studio Central: https://bit.ly/2vuOTWc
Bern, Pathe: https://bit.ly/2GIVCAU
Dietlikon Zürich, Pathe: https://bit.ly/2J5QEAU
Ebikon, Pathe: https://bit.ly/2lZTVrO
Olten, Palace: https://bit.ly/2vrovwc
Will, Cinewil: https://bit.ly/2J5CjV8
Chur, Kino Chur: https://bit.ly/2DDUP3u
Lausanne, Pathe Gallerie: https://bit.ly/2PCo5wg
Geneve, Pathe Ballexert: https://bit.ly/2Wh5k3U

Platforma albinfo.ch është partner medial në Zvicër.