Kalendari

Festë për 28 Nëntor

Lidhja e Arsimtarëve dhe Prindërve Shqiptarë “Naim Frashëri” për kantonin e Cyrihut ju fton të merrni pjesë në festën kushtuar 28 Nëntorit, ditës së Pavarësisë së Shqipërisë.

Në këtë festë do të paraqiten me recitime, këngë e valle nxënësit e shkollës shqipe, derisa nuk do të mungojnë as këngët dhe vallet tona shqiptare.

Festa mbahet ditën e diel, më 8 dhjetor 2019, në ora 13:30, në Restorant Glatthof – Schaffauserstrasse 126, 8152 Glattbrugg.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI

 Info rreth ngjarjes

  • Data e fillimit08 December 2019
  • Ora13:30
  • LokacioniRestorant Glatthof – Schaffauserstrasse 126, 8152 Glattbrugg
  • Data e përfundimit8 December 2019 - 15:00