Kalendari

Gjilani miqësore me skuadrën zvicerane

Skuadra e Gjilanit më 8 shtator në Zvicër do të zhvillojë një ndeshje miqësore me skuadrën Schaffhausen.

Skuadra e Superligës së Kosovës Gjilani do të zhvillojë një ndeshje miqësore në Zvicër me Schaffhausen.

Skuadra zvicerane bënë pjesë në garat e Challange League (Ligën e Dytë).

Takimi do të zhvillohet më 8 shtator nga ora 16:00 në Stadion Lipo Park, përcjell albinfo.ch.

Çmimet e biletave janë nga 15 deri në 40 franga, kurse atop VIP kushtojnë 130 franga.

Miqësorja u përshtatet dy skuadrave, pasi është në kohën kur ka pushime për klube dhe zhvillohen ndeshjen kualifikuese për Euro 2020.