Muzikë

Alida Duka, këngëtarja e talentuar shqiptare në Hanover

Alida Duka është këngëtarja shqiptare, e cila jeton prej shumë vitesh në Hanover të Gjermanisë, transmeton albinfo.ch.

Ajo ka filluar mësimet e pianos që në moshë të vogël, duke vazhduar më pas dhe liceun artistik.

Alida është një artiste mjaft aktive, pasi merr pjesë vazhdimisht në festivale dhe koncerte të organizuara në Shqipëri, edhe pse ndodhet larg vendlindjes.

Në një intervistë për mediat shqiptare, ajo flet për fillimet artistike, publikimet e reja dhe marrëdhëniet profesionale me vëllain e saj, kantautorin Ernest Duka – “Stine”. /Albinfo.ch.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI