Kalendari

Klubi letrar “Martin Camaj” fton krijuesit në manifestimin “Pranvera poetike”

Klubi letrar “Martin Camaj” Mynih, për nder manifestimit tradicional “Pranvera poetike” fton gjithë krijuesit dhe artdashësit e fjalës artistike  jetojnë dhe veprojnë landin e Bavarisë e gjerë, jetë pjesë e këtij manifestimi letrar, do mbahet 30 qershor 2019, orën 13:00. 

Ky manifestim do mbahet  Rupprechtstr. 29, 80636 München (Haus der Jugendarbeit, kati i katërtArritja me U1, zbritja në Maillimgerstr. 

pjesën e parë  këtij manifestimi letrar do  ketë paraqitje të autorëve me krijimtarinë e tyre poetike, ku dhe do ketë ndarje çmimi për poezinë   mirë. Kurse pjesën e dytë do ketë  promovim librash nga autorët: 

Milazim Kajtazi me librinËndrra e thyer”, ndërsa me vëllimin poetik prej 4 krijuesvePsherëtima e mallitvijnë Osman Caka, Rexhep Mehmedi, Bajrush Bunjaku dhe Haziz Hysa. Me librin historikSkënderbeu Historiografinë zvicrane“,  autorit Murat Ajvazi dhe me librinSimfonia e qiellit  bruztëna vjen Azem Osmani, përcjell albinfo.ch. 

Klubi letrar “Martin Camaj” Mynih mirëpret krijuesit dhe adhuruesit e fjalës shkruar.