Lajme

Kosti Deti, instrumentisti i talentuar në Vjenë

Storie suksesi në Austri për pianistin shqiptar

Kosti Deti është instrumentisti i talentuar në Vjenë, është vlerësuar me çmimin e madh në garën ndërkombëtare të pianos Valetta në Maltë, shkruan albinfo.ch.

Vlen të theksohet se pianisti shqiptar ka mbajtur koncerte në gjithë Europën dhe më gjerë.

Që nga 2006 është i vlerësuar me mbi 30 çmime kombëtare dhe ndërkombëtare, shkruan tutje albinfo.ch.

Ai së fundmi, në një postim në rrjetet sociale, është shprehur i gëzuar për fitoren në garën ndërkombëtare të pianos Valetta në Maltë.

 

Postimi i plotë:

Të dashur miq!

Jam jashtëzakonisht i nderuar që jam fitues i GRAND PRIX në garën ndërkombëtare të pianos Valetta në Maltë.

Jam shumë mirënjohës ndaj Jurisë së jashtëzakonshme…

Mezi presim të performojmë në këtë vend të bukur…


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI