Sport

Ky është formacioni i kuqezinjve përballë kampionëve të botës

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Shqipëri-Francë në Stadiumin e ri “Air Albania”

Do të nisë në orën 20:45, ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës, e vlefshme për eliminatoret e Evropianit.

Ndeshja është e rëndësishme për shkak se do të zhvillohet në stadiumin e ri “Air Albania”.

Formacionet zyrtare:

SHQIPËRIA: Berisha, Veseli, Gjimshiti, Dermaku, Hysaj, Lenjani, Bare, Gjasula, Qose, Manaj, Balaj.

FRANCA: Mandanda, Kimpembe, Varane, Lengle, Griezmann, Giraoud, Toliso, Sisoko, Ben Jeder, Dubo, Mendy.