Sport

Majlinda e artë në Paris

Kjo ishte hera e katërt që Majlinda triumfon në garën e Parisit, që vlerësohet si gara më e rëndësishme e vitit në sportin e xhudos

Krenaria e sportit kosovar, Majlinda Kelmendi e ka filluar mbarë vitin 2017, duke fituar medaljen e artë në Grand Slamin e Parisit, shkruan albinfo.ch.

Kjo ishte gara e parë për Majlindën këtë vit dhe arriti të triumfojë në finalen e madhe ndaj japoneze Natsumi Tsunoda.

Kjo ishte hera e katërt që Majlinda triumfon në garën e Parisit, që vlerësohet si gara më e rëndësishme e vitit në sportin e xhudos.

Kujtojmë që Majlinda vitin e kaluar fitoi medaljen e artë në Lojërat Olimpike “Rio 2016”, derisa është kampione e dyfishtë evropiane dhe botërore.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI

 Biografi e shkurtë:

  • Emri e mbiemriMajlinda Kelmendi
  • Prejardhja:Pejë
  • Vendi ku vepron:Kosovë
  • Profesioni:Sportiste - xhudiste