Lajme

Modelisti me prejardhje nga Kosova, pjesë e gala mbrëmjes nga “Gucci”

“Nuk mund ta besoj se po shikoj veten të sfiloj për “Gucci Aria Show”, një nder i madh të jem pjesë e saj, shprehet Joland Novaj

Quhet Joland Novaj, është medel me prejardhje shqiptare, lindur dhe rritur në Nju-Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, transmeton albinfo.ch.

Novaj vazhdon studimet e larta në “Pace University – Lubin School of Business” dhe ushtron profesionin e tij në fushën e modeling-ut. Jolandi ishte pjesë e galasë të organizuar nga firmat me famë botërore “Gucci & Balenciaga” dhe ka komentuar në rrjete sociale, emocionet e aktivizimit në një event kaq të rëndësishëm për karrierën e tij, transmeton tutje albinfo.ch.

Në këtë gala mbrëmje, vëmendjen e rrëmbeu modeli nga Kosova, i cili quhet Joland Novaj. Modeli shqiptar shkëlqeu në këtë pasarelë dhe ai vetë nuk po e besonte që ishte pjesë e galasë. Përpos shkëlqimit që pati, askush nga ne s’e kuptuam si ishin emocionet e tij. Nëpërmjet një postimi në Instagram, ai u shfaq me lot në sy nga gëzimi.

“Nuk mund ta besoj se po shikoj veten të sfiloj për “Gucci Aria Show”, një nder i madh të jem pjesë e saj.

Vlen të theksohet se “Gucci dhe Balenciaga” kanë bashkuar forcat për të lëshuar një koleksion. Kush do ta kishte menduar se do të shihnim një ditë ku dy nga shtëpitë më të mëdha të modës luksoze, të dyja në pronësi të Kering, do të bashkoheshin për një projekt të veçantë. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI