Lajme

Bernë: Shkolla Shqipe dhe shoqata “Bashkimi” festojnë 17 Shkurtin

Shkolla Shqipe në Ostermundigen të Bernës dhe Shoqata Kulturore “Bashkimi” nga Berna organizojnë të shtunën e ardhshme, më 18 shkurt, mbrëmje festive kushtuar Ditës së Pavarësisë së Kosovës.

“Kemi nderin t’ju ftojmë në mbrëmjen festive me rastin e 15 – vjetorit të Pavarësisë së Kosovës”, thuhet në ftesën publike që bëjnë organizatorët e manifestimit.

Koha: Të shtunën, më 18.02. 2023, në orën 18:00
Adresa: Kulturzentrum Tell, 3072
Janë të ftuar familjet, prindërit me fëmijë dhe të rinjtë shqiptarë.
Mirësevini!