Lajme

Vogëlushi 3-vjeçar nga Londra, bëhet hit në internet

Elension Sulaj është bukuroshi 3-vjeçar që pozon markat më të njohura të veshjeve në Londër

Për sharmin dhe talentin e tij të veçantë, afro 100 gazeta britanike dhe botërore kanë shkruar për Elension, si një rast unik për moshën e tij që reklamon për firmat më të njohura botërore të veshjeve, shkruan albinfo.ch.

Elensioni Sulaj, një fëmijë i bukur, elegant dhe pasionant pas fotove, po bën “bom” me “lukun” e tij në rrjetet sociale.

Ai është vetëm tre vjet e gjysmë dhe, pavarësisht moshës që ka, talenti i tij për fotogjen nuk do koment. Mënyra se si pozon, stili i qëndrimit dhe veshjet e tij e bën të jetë një fëmijë i kompletuar, influencues i markave të njohura, shkruan tutje albinfo.ch.

Elensioni është lindur dhe jeton në Waltham Cross, në Hertfordshire, Londër, në Mbretërinë e Bashkuar. Që në vitet e para të jetës ai është cilësuar si fëmija më i bukur dhe fotogjen.

Prej disa kohësh Elensionit i është krijuar një faqe në Instagram, në të cilin hedhin materiale të ndryshme, si foto, video, jetën e tij të përditshme etj. Me postimet e tij ai ka grumbulluar mijëra klikime dhe ndjekës në profilin zyrtar të tij.

Ai është me prejardhje nga Kukësi, shumë vjet më parë babai i tij emigroi së bashku me nënën e Elensionit në Londër.

Për veshjen e tij dhe çdo gjë tjetër kujdeset mamaja e tij, e cila në një intervistë për Albinfo.ch tregon se Elensioni është një çun i mbarë dhe se, përveç lojërave të preferuara të tij, ai ka dëshirë të bëjë edhe foto pa i imponuar.

“Elensio ka shumë qejf të luajë me “Slime”, ka dëshirë të dalë në park dhe është fëmijë shumë aktiv. Përveç këtyre, shpeshherë dëshiron të bëjë foto, më thotë ‘mami picture (foto)’, pastaj ka raste edhe që nuk do. Asnjëherë nuk e detyroj (të gjitha fotot e videot janë me dëshirën e Elensios)”, tregon mamaja e tij.

Markat e veshjes së Elensios

Nëna e Elensionit e ka pasion veshjen e djalit të saj, ajo i ka hapur llogari në rrjetet sociale që kur ai ishte vetëm 1 vjeç. Që nga ajo kohë i ka mësuar vogëlushit të bëjë selfie dhe të lidhë marrëveshje me kompanitë e veshjeve, markave më të mëdha në botë.

Profili i Elensios është shumë i komentuar dhe ka afro 30 mijë ndjekës në rrjetet sociale. Nëna e tij i bën postime për firmat, si Burberry, Versaçe, Gucci, Givenchy, Moschino dhe Ralph Lauren, shkruan albinfo.ch.

Shumë media botërore kanë shkruar për Elension dhe vlen të theksohet se gazeta e parë që ka shkruar historinë e vogëlushit shqiptar është “The Sun”.

“Shumë media britanike kanë shkruar për Elension, jo vetëm, por nga shumë shtete të botës, me afro 100 gazeta, revista në mbarë botën”, shprehet e ëma e tij.

E veçanta e gjithë kësaj është se Elensio, përveç gjuhës angleze, flet rrjedhshëm edhe gjuhën shqipe. /Albinfo.ch

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI