Lajme

Zvicër: Aksidenti që la të vdekur dy persona

Një aksident i madh në Qafën e Berninës ka lënë të vdekur dy persona.

Një 52-vjeçar dhe një 57-vjeçar ishin në të njëjtën motoçikletë kur u përplasën me një makinë.

Pas motoçikletës ndiqnin me makinat e tyre një italian 40-vjeçar dhe një zviceran 28-vjeçar. Në vendndodhjen Plana Scüra, dy drejtuesit tentuan secili një manovër parakalimi, me dy makinat që u përplasën me njëra-tjetrën. Motoçikleta është përplasur nga njëra prej dy mjeteve dhe ka rënë. Motoçiklisti ra në rrugë dhe pasagjeri i tij ra mbi parmakë në një argjinaturë livadhore ngjitur, përcjell albinfo.ch.

Policia po kërkon dëshmitarë – veçanërisht këdo që mund të japë informacion për stilin e drejtimit të veturave para aksidentit.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI