Kalendari

Zvicër: Përballje boksi mes Nelson Hysa dhe Jeison Troncoso

Furia e shqiponjave, përballja më e madhe e të gjitha kohërave nga boksierët shqiptarë, përcjell albinfo.ch.

Më 1 qershor, në Neuchatel të Zvicrës!

Luftohet për titullin IBO International Champion, një hap larg titullit të botës. Nelson Hysa, boksieri me i mirë i të gjitha kohërave në boksin profesionist shqiptar në peshën Heavy Wheight. 2 boksierë pa asnjë humbje, numër 1 i Amerikës Latine me 12 fitore, 0 humbje. Jeison Troncoso përballë kampionit tonë që kanë 16 fitore, 14 prej të cilave me knockout. Presim ndeshjen më të madhe të të gjitha kohërave nga shqiptarët në boksin profesionist. Të dy boksierët e pamposhtur, Nelson Hysa 16-0 Vs Jeison Troncoso 12-0.

 


 Info rreth ngjarjes

  • Data e fillimit01 Qershor 2024
  • Ora16:00
  • LokacioniNeuchatel
  • Data e përfundimit1 Qershor 2024 - 20:00