Berisha e Roshi në superformë, kualifikojnë ekipin Akhmat Grozny

Lojtari i Kosovës, Bernard Berisha dhe ai i Shqipërisë, Odise Roshi, me golat e tyre të shënuara pas ekzekutimit të penalltive, i kanë siguruar Akhmat Grozny  kualifikimin në të tetën e finales së Kupës së Rusisë. Bernard Berisha shënoi golin e avantazhit për ekipin (76’) gjatë kohës së rregullt, por pastaj vendasit Khabarovske  barazuan në … Continue reading Berisha e Roshi në superformë, kualifikojnë ekipin Akhmat Grozny