Lajme

Cyrih: Falsifikoi certifikatën e vdekjes së nënës për të mos shkuar në punë, por gjobitet dhe shkarkohet

Një burrë, i cili ka punuar si menaxher në Cyrih, është gjobitur për arsyetimin e tij për të mos ardhur në punë.

Ai tha se nëna e tij kishte vdekur – dhe falsifikoi certifikatën e saj të vdekjes për ta vërtetuar atë.

Shefi i tij kishte dyshimet e tij rreth historisë dhe kontrolloi me kantonin – që raportoi se gruaja ishte gjallë dhe mirë, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Burri falsifikoi certifikatën vitin e kaluar. Ai tani është gjobitur për falsifikim. Ai do të duhet të paguajë 4200 CHF.

Ai gjithashtu është shkarkuar.