• Të gjitha
 • Shëndetësia
 • Kulturë
 • Sociale
 • Sport
 • Humanitare
 • Politikë
 • Shkencë
 • Ekonomi
 • Shoq. prof.
 • Të ndryshme

 Shëndetësia

 •   

  Ushtria zvicerane u del në ndihmë pacientëve të infektuar nga virusi Corona

  Ushtria kirjon vende spitalore shtesë dhe merr përsipër trasnportin e pacientëve me ambulancë... Më shumë

 •   

  Mjekja psikiatre në Zvicër: Si t’i dalloni psikopatët përreth jush?

  Psikopatët janë të ftohtë emocionalisht dhe kanë mungesë empatie (bashkëndjenje, dhembshurie). Pra shfaqin... Më shumë

 •   

  Njihuni me rezidencën e parë zvicerane të pensionistëve në Kosovë

  Kosova bëhet më rezidencën e parë të akomodimit të pensionistëve, sipas standardeve zvicerane,... Më shumë

 •   

  Këto janë fjalët e presidentit të Shqipërisë për Nexhmije Pagarushën

  Meta thotë se me shumë dhimbje e mori lajmin për vdekjen e Nexhmije... Më shumë

 Kulturë

 •   

  Erza Muqolli, koncert në Prishtinë

  Këngëtarja e njohur shqiptare, Erza Muqolli, e cila karrierën e saj po e... Më shumë

 •   

  Vjen kënga e 12 vjetorit të pavarësisë së Kosovës

  „DJ Gimi o“ është emri që mbase ju ka neveritur me së shumti... Më shumë

 •   

  Vazhdon mësimi shqip në Selanik

  “Mësojmë shqip në Selanik”, është slogani që ministri i Shtetit dhe Diasporës në... Më shumë

 •   

  Ansambli ‘Shota’, edhe në Korenë e Jugut

  Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve “Shota”, të premten do të udhëtojë për... Më shumë

 Sociale

 •   

  Pakoja emergjente: Kontrata e punës, e domosdoshme

  Punëtorët që nuk kanë kontrata, nuk paguajnë taksa dhe kontribute personale, do ta... Më shumë

 •   

  Clinton: Zuckerberg-u duhet të japë llogari për dëmtim të demokracisë

  Ish-kandidatja për presidente të Shteteve të Bashkuara, Hillary Clinton, ka thënë se shefi... Më shumë

 •   

  Ajova dhe Kosova, bashkëpunimi i mirëfilltë, përkundër distancës

  Filloi si bashkëpunim ushtarak mes Gardës Kombëtare të Ajovës dhe Forcës së Sigurisë... Më shumë

 •   

  Prishtina shënon ditën pa makina

  Sot në Prishtinë shënohet 22 Shtatori – Dita pa makina.... Më shumë

 Sport

 •   

  Maqedonia Veriore nuk përjashton mundësinë që ndeshja me Kosovën të luhet pa shikues

  Në Federatën e Futbollit të Maqedonisë Veriore nuk e kanë përjashtuar mundësinë që... Më shumë

 •   

  Besa bashkon diasporën e St. Gallenit

  Një skuadër e vogël me vetëm 5 lojtarë, fare të rinj, në sistemin... Më shumë

 •   

  Basha e feston ditëlindjen me golin e parë për klubin e ri

  Migjen Basha ka gjetur golin e parë në aventurën australiane, teksa ka shënuar... Më shumë

 •   

  Fillon shitja e biletave Kosovë-Angli, në të ‘zezën’

  Të dielën e 17 nëntorit në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, Kosova do... Më shumë

 Humanitare

 •   

  90 mijë franga, nga aksioni i tri klubeve shqiptare të Zvicrës lindore

  Iniciativa e tri klubeve shqiptare për t’u dalë në ndihmë të dëmtuarve nga... Më shumë

 •   

  Fondi i ri mjedisor i Leonardo DiCaprios: 5 milion dollarë ndihmë për gjendjen në Amazon

  Earth Alliance, një organizatë e re mjedisore e krijuar nga Leonardo DiCaprio dhe... Më shumë

 •   

  Blej një libër dhe ndihmo femrat e përdhunuara

  Organizata “Jeta në Kastriot”, e cila përkujdeset për mbi 216 femra të përdhunuara... Më shumë

 •   

  Shqipëria shpëton 36 migrantë afganë

  Një anije e Shqipërisë që po lundronte në Detin Egje ka shpëtuar 36... Më shumë

 Politikë

 •   

  “Aleanca për Shqiptarët”, takim me mërgimtarët në Austri

  “Aleanca për Shqiptarët” ka filluar takimet me qytetarët shqiptarë nga Maqedonia e Veriut... Më shumë

 •   

  Një gjilanas në parlamentin kantonal të St. Gallenit?

  Iliri është njëri prej më shumë se 1000 kandidatëve që synojnë një ulëse... Më shumë

 •   

  Kryetari i Gostivarit: Aleanca për Shqiptarët do ta bëjë ndryshimin sikur VV në Kosovë

  Në prill të vitit të ardhshëm do të mbahen zgjedhjet parlamentare ne Maqedoninë... Më shumë

 •   

  Vetëvendosje mposht LDK-në në Gjilan

  Zgjedhjet parlamentare që janë mbajtur dje kanë renditur Lëvizjen Vetëvendosje të parën në... Më shumë

 Shkencë

 •   

  Kompanitë e mëdha mbështesin Institutin e ri CyberPeace në Gjenevë

  Microsoft dhe Mastercard janë ndër kompanitë e mëdha të teknologjisë pas Institutit CyberPeace,... Më shumë

 •   

  Si ndikon sasia e dritës në perceptimin tonë termik?

  Sasia e dritës së ditës në një dhomë mund të ndikojë sa tolerojmë... Më shumë

 •   

  Studiuesja britanike fiton çmimin më të lartë shkencor zviceran

  Specialistes së teorisë së materialeve, Nicola Spaldin, iu dha çmimi Marcel Benoist këtë... Më shumë

 •   

  Studimi zviceran tregon se raca e lopës ndikon në diversitetin e bimësisë

  Përbërja e vegjetacionit në kullota ndryshon në varësi të racës së lopës që... Më shumë

 Ekonomi

 •   

  Fond për të financuar kompanitë evropiane të teknologjisë

  Zyrtarë të Bashkimit Evropian po përgatiten për të lançuar një fond i cili... Më shumë

 •   

  Evazioni fiskal, bizneset sezonale verore i ikin tatimit

  Sektori i hotelerisë në Kosovë gjatë sezonit të kësaj vere është në fokus... Më shumë

 •   

  Dekadë e vështirë për bankat zvicerane

  Kjo dekadë e fundit ishte një kohë e vështirë për bankat zvicerane. Sekreti... Më shumë

 •   

  KEDS do të investojë katër milionë euro këtë vit në Ferizaj

  Shpejtë do të fillojnë punimet për realizimin e 14 projekteve energjike në Ferizaj,... Më shumë

 Shoq. prof.

 Të ndryshme

 •   

  2 të dënuar shqiptarë arratisen nga burgu i Greqisë

  Në burgjet greke vijojnë arratisjet e të dënuarve shqiptarë.... Më shumë

 •   

  Mundësitë e një krize të ardhshme ekonomike globale

  Zgjerimi aktual ekonomik i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka shënuar një moment... Më shumë

 •   

  Zvicra ndihmon policinë evropiane të kapë trafikantët e fëmijëve

  Zvicra ka marrë pjesë në një operacion të madh nga policia evropiane kundër... Më shumë

 •   

  Gjashtë të arrestuar për armëmbajtje pa leje

  Gjashtë persona janë arrestuar në 24 orët e fundit për armëmbajtje pa leje.... Më shumë