• Të gjitha
 • Pronar
 • Shkencë
 • Menaxher/e
 • Pronar
 • Shkencë
 • Futboll
 • Shëndetësia
 • Sociale
 • Futboll
 • Shëndetësia
 • Shëndetësia
 • Sociale
 • Boks
 • Kulturë
 • Kardiolog
 • Shoq. prof.
 • Mjeke
 • Kardiolog
 • Të ndryshme
 • Mjeke
 • Sociale
 • Kulturë
 • Të ndryshme
 • Teatër
 • Kulturë
 • Gjinekolog
 • Modë
 • Literaturë
 • Gjinekolog
 • Modë
 • Sport
 • Muzikë
 • Bukuri
 • Sport
 • Muzikë
 • Afarist
 • Sport
 • Humanitare
 • Aktrim
 • Afarist
 • Pedagog
 • Politikë
 • Aktrim
 • Shkencëtare
 • Infirmière
 • Politikë
 • Art
 • Shkencëtare
 • Turizëm
 • Ekonomi
 • Pikturë
 • Shoqata
 • Avokate
 • Ekonomi
 • Pikturë
 • Menaxher/e
 • Politikë
 • Shkencë
 • Ekonomi
 • Shoq. prof.
 • Të ndryshme

 Pronar

 Shkencë

 Menaxher/e

 Pronar

 Shkencë

 Futboll

 •   

  FC Kosova Zürich fiton ndaj GCZ II

  FC Kosova Zürich i kthehet fitoreve. Ekipi me i suksesshëm i shqiptarëve të... Më shumë

 Shëndetësia

 Sociale

 Futboll

 •   

  FC Kosova Zürich fiton ndaj GCZ II

  FC Kosova Zürich i kthehet fitoreve. Ekipi me i suksesshëm i shqiptarëve të... Më shumë

 Shëndetësia

 •   

  Simpoziumi i LMSHZ-së merr vëmendjen e lartë të mjekëve të diasporës

  Me temën Sindroma metabolike dhe pasojat e saj, Lidhja e Mjekëve Shqiptarë... Më shumë

 •  Naim Mehmeti 

  Angiolog

  Hapet ordinanca e parë e angiologjisë në Winterthur nga një mjek shqiptar

  Qyteti me mbi 115 mijë banorë, i gjashti më i madh i Zvicrës,... Më shumë

 •  Ylber Qusaj 

  Doktor shkence

  Ylberi, doktori i shumë diplomave universitare 

  “Të jesh i doktoruar në Zvicër është një privilegj dhe nder, si në... Më shumë

 •  Dr. Habib Jakupi 

  Radiolog

  Radiologu i parë shqiptar në Zvicër me ordinancë private!

  Dr. Habib Jakupi: Një mjek gjatë jetës së tij profesionale nuk ka kohë... Më shumë

 Shëndetësia

 •  Naim Mehmeti 

  Angiolog

  Hapet ordinanca e parë e angiologjisë në Winterthur nga një mjek shqiptar

  Qyteti me mbi 115 mijë banorë, i gjashti më i madh i Zvicrës,... Më shumë

 Sociale

 Boks

 Kulturë

 Kardiolog

 Shoq. prof.

 Mjeke

 Kardiolog

 Të ndryshme

 Mjeke

 Sociale

 Kulturë

 Të ndryshme

 •  Jeton Kadriu 

  DJ

  Jeton Kadriu, DJ resident në njërin ndër klubet më të mëdhenj në Evropë

  DJ Dark Child, emri artistik me të cilin Jeton Kadriu tashmë njihet për... Më shumë

 Teatër

 Kulturë

 •   

  “Rrno për me tregue”, një organizim ndryshe i motoristëve

  RRNO PER ME TREGUE dhe Family first ju presin të premtën në resortin... Më shumë

 Gjinekolog

 Modë

 Literaturë

 Gjinekolog

 Modë

 Sport

 •  Zidan Tairi

  Futbollist

  Historia e rritjes së Zidan Tairit në futbollin zviceran

  “Emrin `Zidan`e ka zgjedhur babai im, i cili është edhe vetë një fans... Më shumë

 •   

  FC Kosova Zürich lëshon fitoren nga duart

  Kosova Zürich ka udhëhequr me një epërsi prej dy golave deri në minutën... Më shumë

 •   

  FC Kosova Zürich fiton ndaj GCZ II

  FC Kosova Zürich i kthehet fitoreve. Ekipi me i suksesshëm i shqiptarëve të... Më shumë

 •   

  Arnold Gjergjaj merr titullin

  Arnold Gjergjaj me meçin e fundit ka bërë një rikthim të shkëlqyer në... Më shumë

 Muzikë

 •  Petrit  Çeku

  Muzikant

  Austri: Kitaristi shqiptar që punon në Universitetin “Kunstuni Graz Krug”

  Fitues i shumë “Çmimeve Ndërkombëtare”, me krijimtari të pasur muzikore... Më shumë

 Bukuri

 Sport

 •   

  “Rrno për me tregue”, një organizim ndryshe i motoristëve

  RRNO PER ME TREGUE dhe Family first ju presin të premtën në resortin... Më shumë

 •   

  Arnold Gjergjaj merr titullin

  Arnold Gjergjaj me meçin e fundit ka bërë një rikthim të shkëlqyer në... Më shumë

 Muzikë

 Afarist

 Sport

 •   

  “Rrno për me tregue”, një organizim ndryshe i motoristëve

  RRNO PER ME TREGUE dhe Family first ju presin të premtën në resortin... Më shumë

 Humanitare

 Aktrim

 Afarist

 Pedagog

 Politikë

 •   

  Von Cramon: Qeveria po rrezikon shumë me manovrat në veri, s’mund të qeveriset me 2% të votave

  Deputetja e Parlamentit Evropian, Viola Von Cramon, ka thënë se Qeveria e Kosovës... Më shumë

 •   

  Artin Fuga kërkon votën për Parlamentin kantonal të Luzernit

  Politikani i ri i liberalëve zviceranë, Artin Fuga, do të angazhohet për biznese... Më shumë

 •  Artin Fuga 

  Afarist/Politikan

  Artin Fuga shpalos programin elektoral më 18 mars

  Artin Fuga është nominuar nga “FDP Luzern” si kandidat për Këshillin Kantonal. Ai... Më shumë

 Aktrim

 Shkencëtare

 Infirmière

 Politikë

 •   

  Artin Fuga kërkon votën për Parlamentin kantonal të Luzernit

  Politikani i ri i liberalëve zviceranë, Artin Fuga, do të angazhohet për biznese... Më shumë

 Art

 •  Fisnik Maxhuni 

  Regjisor

  Filmi i regjisorit shqiptar nga Zvicra pasqyron traumat e luftës së Kosovës

  Fisnik Maxville (Maxhuni): “Lufta me vuajtjet dhe traumat që lë pas, por jo... Më shumë

 Shkencëtare

 Turizëm

 Ekonomi

 Pikturë

 Shoqata

 Avokate

 •  DZEVRIJE ZENDELI 

  Juriste

  “Më pëlqejnë sfidat që kërkojnë mprehtësi ligjore”

  DZEVRIJE ZENDELI, AVOKATE, LIC.IUR. LL.M., BASHKËPUNËTORE E LARTË NË FIRMËN E NJOHUR TË... Më shumë

 Ekonomi

 Pikturë

 Menaxher/e

 •  Kushtrim Ajvazi 

  Inxhiner

  Nga punëtori në piceri, inxhinier i prodhimit të trenave

  Kushtrim Ajvazi ka punuar çdo pune për mbijetesë, si në ndërtim, në fabrikë... Më shumë

 •  Gentiana Bajrami

  Patundshmeri

  Gentiana, e specializuar në shitblerjen e pasurive të paluajtshme

  Nëse keni kursyer gjatë kohë për shtëpinë e ëndrrave tuaja, “Gentiana Real Estate”... Më shumë

 •  Krist   Dodbibaj

  Hoteleri

  Zvicër: I riu shqiptar, përfundoi një nga shkollat më të mira në botë në fushën e hotelerisë

  Dodbibaj ka përfunduar studimet në Universitetin e Lozanës në Zvicër, "Ecole Hoteliere de... Më shumë

 Politikë

 Shkencë

 Ekonomi

 Shoq. prof.

 Të ndryshme

 •  Krist   Dodbibaj

  Hoteleri

  Zvicër: I riu shqiptar, përfundoi një nga shkollat më të mira në botë në fushën e hotelerisë

  Dodbibaj ka përfunduar studimet në Universitetin e Lozanës në Zvicër, "Ecole Hoteliere de... Më shumë

 •  Deni  Hoxha

  Harvard

  Deni Hoxha, studenti shqiptar i diplomuar në Bachelor dhe Master në Universitetin e Harvardit

  Një shqiptar i diplomuar në Universitetin e Harvardit, të cilit 'ëndërrat iu bënë... Më shumë

 •  Armand   Hasanpapaj

  Kuzhinjer

  Tropojani që sfidon majat e kuzhinës franceze

  Tropojani, i apasionuar pas kuzhinës dhe specialiteteve franceze... Më shumë

 •  Erolina  Gashi

  Shofere

  Erolina, shqiptarja e parë shofere e autobusit në Ticino

  Ndër shumë vajza dhe gra shqiptare që po tregohen të suksesshme në fusha... Më shumë